"Чумацьким Шляхом" Агенція мандрів

Екскурсія в меморіальний комплекс “Пам’яті героїв Крут”

Пам'ятай! Крути…Чорна гайворонь підіймалася з московщини і сунула до нашого краю голодна, хижа, дика…  організована для боротьби з вільною Україною, щоб накласти на неї старі кайдани неволі. Вірні сини Батьківщини завзято боролися і не пускали хижаків плюндрувати свій край. Але сил було замало. Наші ряди  рідшали, нової ж підмоги мало припливало. Чого ж до оборонців не йшла українська народна маса широкою лавою? Адже ж це була боротьба проти насильників за кращу долю свого рідного краю…

Ми добре знали, що над українським народом майже 300 літ лежав важкий могильний камінь московської неволі і від його ще не прийшов до пам’яті поневолений люд. Це було на світанні великої будуччини нашого народу, коли ще народ від ясного, болючого світу не міг вільно глянути на те, що твориться біля його і твердою ходою піти на оборону своїх прав.Крути. Перші кіборги

Така вже історична доля України, що вона аж до останнього часу в боротьбі добуває своє право на волю і незалежність. Але щастя її в тому, думалось мені, що ніколи не переводились на Україні вірні сини-лицарі, які в найтяжчі часи безправ’я та рабства високо держали прапор визволення, не спиняючись навіть перед тим, щоб життя віддати за матір-Україну.

Ми були часткою тих вірних синів, і тому ми поїхали.

 Зі спогадів учасника бою. Шарий Іван, “Січовики під Крутами”

Бій під Крутами – це лише одна мить української історії. День, що навіки закарбувався в пам’яті нашого народу. І як тісно події столітньої давнини перегукуються з нинішніми!

Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут» розповідає про героїчну подію української військової історії – бій під Крутами, що відбувся 29 січня 1918 року.

 

Одна з кімнат-вагонів музею у КрутахПерше, що ми бачимо при в’їзді в комплекс – пам’ятний знак. Він являє собою насипаний пагорб заввишки 7 метрів, на якому встановлено 10-метрову червону колону із золотавим тризубом на верхівці. Вона символізує такі ж колони Київського Університету, звідки були більшість студентів, що загинули під Крутами. Біля підніжжя пагорба побудована каплиця, поруч  озеро у формі хреста. Музейна експозиція складається із залізничної платформи та 4-х кімнат-вагонів, стилізованих під вагони того часу.

Екскурсія розпочинається з відкритої залізничної платформи з 75-мм гарматою. Зі схожої  гармати,  укріпленій мішками з піском, сотник армії УНР Семен Лощенко вів точний та ефективний вогонь по наступаючій більшовицькій орді. У вагонах ми знайомимося з експонатами, що розповідають про розвиток українського національного руху на початку ХХ століття, ключові події Української революції 1917 року та дії ленінської Росії проти молодої Української держави. Один з вагонів безпосередньо присвячений бою біля станції Крути. Відтворена карта-схема самого бою.

Музей розкриває значення бою під Крутами з метою патріотичного виховання молодого покоління.

Маршрут: Богуслав — Крути — Богуслав

(через Миронівку, Кагарлик, Обухів, Київ)Козак рубає шаблею двоголового орла-дракона

Виїзд: 7.00

Вартість екскурсійної подорожі

Категорії громадян Дорослі Школярі, пенсіонери, інші пільгові категорії*
Вартість, грн 350 330 

*Школярі, пенсіонери, інші пільгові категорії – за наявності відповідних посвідчень.

Особам, котрі зібрали групу від 15 осіб – безкоштовно, за умови попередньої заявки (не пізніше 5 днів до відправлення) і оплати екскурсії.

Знижки на екскурсії для постійних клієнтів: для тих, хто їде з нами втретє та більше – 5%. При замовленні повідомте, на якій нашій екскурсії Ви вже побували.

До вартості екскурсійної подорожі входить:

  • проїзд автобусом;
  • страхування;
  • вхідні квитки до музейного комплексу; 
  • екскурсія;
  • робота супроводжуючого.