"Чумацьким Шляхом" Агенція мандрів

Переяслав-Хмельницький. “Місто-музей”

Вознесенський собор (1695)Переяслав-Хмельницький є одним із найдавніших міст на території не лише сучасної України, а й усього слов’янського світу. Сьогодні  – це звичайнісінький районний центр, а в часи Київської Русі – столиця Переяславського князівства, важливий культурний і політичний центр держави.

Походження назви міста пов’язують з навалами сусідів-кочівників  –  печенігів, які часто непокоїли давньоруські поселення. Одна з легенд розповідає про чоловіка на ймення Кожум’яка, котрий вийшов на двобій з непереможним воїном-батирем з ворожого табору і здолав поганина. Цією перемогою він «переяв славу» собі. Відтоді поселення стали називати Переяславом.

Вперше Переяславль згадується в літописах за 907 рік  у договорі князя Олега із Візантією.  

В музеї народної архітектури і побуту

Багатовікова історія цього міста залишила безліч спогадів своїм нащадкам. Всі разом вони складають Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав». Він об’єднує майже чотири сотні пам’яток історії, археології та архітектури і близько трьох десятків музеїв, у яких можна побачити більш як 150 тисяч цінних, навіть дуже раритетних експонатів.

Найвідоміший серед них – Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. Тут просто неба зібрані пам’ятки різних епох: стоянки і житлові споруди від періоду пізнього палеоліту до часів Київської Русі. Також можна ознайомитися  із багатьма будівлями, властивих українському селу у XVII – початку XX ст.: хати, церкви, садиби, будівля сільської управи, фортифікаційна споруда для несення варти, вітряки, водяні млини і безліч інших цікавинок. На території цього музейного комплексу знаходяться 15 тематичних музеїв, серед яких: музей українського рушника (це щось неймовірне!), музей українських обрядів і звичаїв, музей історії української православної церкви, музей лікарських рослин, музей бджільництва, музей хліба, музей філософії і навіть(!) музей космосу.

Крім музею під відкритим небом до складу Переяславського заповідника входить ряд самостійних пам’яток, що мають національне значення. Це Вознесенський собор (1695 – 1700 рр.), зведений на кошти гетьмана Івана Мазепи; Михайлівська церква, закладена (1743) і відбудована на місці Михайлівського храму XI ст.; Троїцька церква (1804); садиба лікаря Андрія Козачковского, де певний час жив і творив Тарас Шевченко; будівля знаменитого Переяславського колегіуму, де в середині XVIII ст. вчителював неперевершений філософ Григорій Сковорода, котрого «світ ловив, та не спіймав» та більше десятка музеїв на будь-який смак.

Маршрут: Богуслав — Переяслав-Хмельницький — БогуславПам'ятник Григорію Сковороді біля Переяславського колегіуму

Виїзд: 8.00

Наша подорож складатиметься з двох частин:

  • оглядової екскурсії історичною частиною міста, екскурсії до музею Григорія Сковороди;
  • екскурсії в музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.

 Вартість екскурсійної подорожі:

Категорії громадян Дорослі Школярі, інші пільгові категорії*
Вартість, грн 380 350 

*Школярі, інші пільгові категорії – за наявності відповідних посвідчень.

Особам, котрі зібрали групу від 15 осіб – безкоштовно, за умови попередньої заявки (не пізніше 5 днів до відправлення) і оплати екскурсії.

Знижки на екскурсії для постійних клієнтів: для тих, хто їде з нами втретє та більше – 5%. При замовленні повідомте, на яких наших екскурсіях Ви вже побували.

До вартості екскурсійної подорожі входить:

  • проїзд автобусом;
  • страхування;
  • оглядова екскурсія історичною частиною міста;
  • вхідні квитки до музею Григорія Сковороди та музею просто неба.
  • екскурсії в зазначених вище музеях;
  • робота супроводжуючого.

Організатор залишає за собою право змінювати порядок перегляду екскурсійних об’єктів або замінювати їх на рівноцінні.