"Чумацьким Шляхом" Агенція мандрів

Колектив агенції мандрів «Чумацьким Шляхом» рекомендує невелику добірку правил та порад щодо екскурсійних подорожей (і не лише з нами)

 Посадка

 1. Приходьте на посадку заздалегідь, бажано хвилин за 15 до відправлення автобусу. 
 2. Розміщення пасажирів у салоні автобуса проводиться керівником групи згідно з чергою запису. Будь-які претензії пасажирів з приводу місця є недоречними та безпідставними.
 3. Самовільна зміна місць не схвалюється і можлива лише при Вашій особистій домовленості з іншими пасажирами.
 4. У разі Вашого запізнення якнайшвидше проінформуйте керівника групи про орієнтовний час прибуття задля подальшої координації дій.
 5. Пам’ятайте! За всі наслідки запізнення на вказаний час відповідальність несе турист, і кошти за невикористану подорож в разі запізнення не повертаються.


Поїздка в автобусі

 1. Враховуючи, що подорожі автобусом – це захід груповий, то поруч з Вами будуть знаходитися люди, які будуть Вам не знайомі (принаймні, на початку поїздки). Тому наполегливо рекомендуємо взаємовічливо поводити себе з іншими учасниками мандрівки.
 2. Під час поїздки забороняється: палити, вживати спиртні напої, користуватись різким парфумом, кричати та пересуватися по салону під час руху.
 3. Кожних 2 – 3 години будуть організовані санітарні зупинки, де буде можливість щось перекусити та придбати гарячі напої.
 4. Зупинки  здійснюються лише у передбачених для цього місцях (крім екстрених випадків). Про їх місце, час і тривалість завчасно повідомляє керівник групи.
 5. Перед відправленням автобусу з кожної стоянки просимо Вас зайняти своє місце, тим самим звільнивши прохід по салону. Це дозволить швидше переконатися в присутності всіх туристів та прискорить виїзд.
 6. Дотримуйтеся чистоти і порядку в автобусі! Цим Ви не тільки робите свою подорож комфортною, але й висловлюєте свою повагу до роботи водіїв та інших учасників подорожі.

 Екскурсійна програма

 1. За час подорожі Вам доведеться побачити і почути багато цікавого. Будьте максимально уважними під час екскурсії, щоб потім не шкодувати про те, що Ви не змогли за відведений час дізнатися про все, що хотіли. 
 2. Якщо Вам не подобається манера ведення екскурсії певним гідом, це не означає, що інші учасники дотримуються такої ж думки. Звичайно, бувають винятки, коли через низьку кваліфікацію гіда вся група висловлює незадоволення. Таких гідів, як правило, відразу змінюють.
 3. Зверніть увагу! Подібні мандрівки дуже динамічні. Людям, які віддають перевагу пасивному виду відпочинку, такий вид туризму не бажаний.

Керівник групи

 1. Керівник групи (супроводжуючий) – це уповноважений представник агенції на маршруті. В його обов’язки входить:
 • забезпечення виконання програми подорожі;
 • контроль за кількісним складом;
 • забезпечення загальною інформацією;
 • взаємодія з гідами на маршруті;
 • інформування про час і місце збору та від’їзду;
 • взаємодія з водіями;
 • контроль за дисципліною і правилами поведінки туристів на маршруті.
 1. Уважно слідкуйте за оголошеннями супроводжуючого, чітко виконуйте його
  вказівки, при потребі запитуйте та просіть допомоги.
 2. Супроводжуючий перебуває разом із групою в рамках програми подорожі. За обставин, коли турист відстав від групи, пріоритетом в діях супроводжуючого є робота з основною групою і дотримання програми подорожі. Він продовжує роботу навіть у випадку неявки когось із туристів до місця збору або від’їзду групи.
 3. При настанні страхового випадку, при втраті документів або речей туриста чи інших обставин, за яких окремий турист не може продовжувати подорож у складі групи, супроводжуючий надає можливу посильну допомогу туристу, не покидаючи групу. Він може покинути її лише у випадку, якщо його відсутність на маршруті не шкодить інтересам групи і не загрожує зміною програми.
 4. Інформація супроводжуючого про ресторани, бари та інші заклади носить виключно рекомендаційний характер. 
 5. Супроводжуючий не займається купівлею будь-яких видів товарів і не є екскурсоводом.

 Речі

 1. Незважаючи на час Вашої поїздки, обов’язково візьміть в дорогу хоча б одну теплу річ (куртку або светр), теплі шкарпетки, парасольку чи плащ-дощовик.
 2. Одяг має бути комфортним – щоб можна було легко роздягнутись в автобусі і одягнутися тепліше при виході з нього. Взуття для пішохідних екскурсій повинне бути максимально зручним, без каблуків і бажано таким, що не промокатиме.
 3. Не забудьте і про сонячні окуляри.

 Ще корисні поради

 1. Попередньо обдумайте список речей, які необхідно взяти із собою (лікарські засоби, які можуть Вам знадобитися, фотоапарат чи відеокамеру тощо).
 2. Візьміть із собою документ, який засвідчує особу (паспорт, водійські права, посвідчення).
 3. Просимо надавати Ваш актуальний мобільний телефон, який буде з Вами під час поїздки.
 4. Рекомендуємо завжди мати із собою номер телефону керівника групи. Якщо Ви заблукали, краще дійти до найближчого перехрестя, щоб визначити які вулиці тут перетинаються. Сміливо запитуйте дорогу у перехожих.
 5. Пошкоджене майно (у автобусі і т. д.) оплачується додатково, виходячи з суми нанесеної шкоди. Якщо Ви помітили поломку або пошкодження (в автобусі і т.д.), просимо одразу повідомити керівника групи.
 6. Ваші особисті речі знаходяться під Вашою відповідальністю. Не залишайте без нагляду гроші і цінні речі в автобусі під час зупинок.

 

Тож гарного Вам відпочинку і яскравих вражень!

Агенція мандрів «Чумацьким Шляхом»