"Чумацьким Шляхом" Агенція мандрів

«Земля, яку сходив Тарас»

Шевченкове. Хата батьківМоринці, Шевченкове, Будище, Вільшана… Ці наддніпрянські села Черкащини є не лише територіальним, а й духовним центром України. Тут побачив світ і зробив перші кроки у нелегке життя великий геній нашого народу – Тарас Шевченко. Ім’я світової величини, багатогранна особистість – не лише поет, а й художник, гравер, філософ та мислитель.

Згадані села входять до Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», на території якого знаходиться 40 об’єктів та пам’яток культурної спадщини України.

У Моринцях, де народився поет, встановлено пам’ятник, відтворено садибу діда Якима Бойка (материного батька), кузню та каплицю. А у 2006 році встановлений пам’ятник матері Тараса – Катерині Якимівній.

Колиска в хаті Копія

Керелівка (зараз Шевченкове). Тут Тарас зростав, навчався грамоти у сільській церковно-приходській школі. Хлопець швидко навчився читати й писати, а разом з тим почав малювати – у нього виявився неабиякий хист до цієї справи. У Керелівці ріс та загартовувався його талант. Згодом невичерпне бажання навчитися малювати змушувало Тараса ходити від одного села до іншого, шукаючи вчителя-маляра. Тому саме тут знаходиться літературно-меморіальний музей, експонати якого розповідають про життя та творчість поета. А в садибі родини Шевченків за Тарасовим малюнком 1843 року відтворено хату, в якій проживала сім’я.

У селищах Будище та Вільшана Тарас змушений був служити у маєтку пана Енгельгарта. Хоч панський палац не зберігся до нашого часу, та у с. Будище зберігся кількасотлітній дуб, в дуплі якого малий Тарас переховував свої малюнки.

Нелегким був шлях Тараса з рідної землі до Вільно, Петербурга, Орська, Оренбурга… Але він ніколи не забував, якого роду, не цурався рідної мови, якою «мати співала, як малого повивала, з малим розмовляла…». Тричі повертався до рідної Керелівки, аби пройтися стежками свого дитинства, схилити голову перед могилами батьків, зустрітися з братами і сестрами. Понад усе мріяв жити в Україні, але не судилося…

Неосяжний вклад Тараса Шевченка в світову культуру шанується не лише в Україні, а й далеко за її межами: у всьому світі йому нараховується більше 1200 пам’ятників(!). Іменем поета називають міста, вулиці, навчальні заклади; на його честь знімаються фільми та ставляться п’єси.

Шевченко навіки став невід’ємною часткою історії та культури українського народу.

Мені тринадцятий минало...

Маршрут: Богуслав — Моринці — Шевченкове — Будище — Богуслав

Виїзд: 8.00

Під час екскурсії Батьківщиною Тараса Шевченка ми:

  • у Моринцях завітаємо до садиби Тарасового діда Якима;
  • у Шевченковому відвідаємо літературно-меморіальний музей поета;
  • у с. Будище побачимо 600-літній дуб, в якому малий Тарас переховував свої вірші та *Школярі, пенсіонери, інші пільгові категорії – за наявності відповідних посвідчень.малюнки.

 Вартість екскурсійної подорожі:

Категорії громадян Дорослі Школярі, пенсіонери, інші пільгові категорії*
Вартість, грн 160 145 

*Школярі, пенсіонери, інші пільгові категорії – за наявності відповідних посвідчень.

Особам, котрі зібрали групу від 15 осіб – безкоштовно, за умови попередньої заявки (не пізніше 5 днів до відправлення) і оплати екскурсії.

Знижки на екскурсії для постійних клієнтів: для тих, хто їде з нами втретє та більше – 5%. При замовленні повідомте, на якій нашій екскурсії Ви вже побували.

До вартості екскурсійної подорожі входить:

  • проїзд автобусом;
  • страхування;
  • вхідні квитки до музейних комплексів сіл Моринці та Шевченкове;
  • екскурсії в зазначених вище музейних комплексах;
  • робота супроводжуючого.

Організатор залишає за собою право змінювати порядок перегляду екскурсійних об’єктів або замінювати їх на рівноцінні.